LUDZIE

Agnieszka Stein
Jestem psychologiem (UW, 1999). Udzielam pomocy rodzicom zagubionym w gąszczu często sprzecznych porad i zaleceń. Pomagam osiągać równowagę między potrzebami wszystkich członków rodziny. Specjalizuję się w pracy w nurcie Rodzicielstwa Bliskości. W pracy stosuję podejście niedyrektywne, oparte na zaufaniu do kompetencji dziecka. Współpracuję z przedszkolami i szkołami, głównie Montessori i demokratycznymi. Doradzam nauczycielom. Piszę artykuły dotyczące świadomego, rodzicielstwa. Jestem autorką książek: "Dziecko z bliska", "Dziecko z bliska idzie w świat" i "Akcja Adaptacja". Ukazała się także rozmowa ze mną: "Potrzebna cała wioska". Jestem mamą wspaniałego nastolatka, uwielbiam czytać i polecać dobre książki. Odpoczywam z dala od cywilizacji.


Jarek Żyliński - Psycholog wychowawczy - pracuje z placówkami edukacyjnymi i poradniami psychologiczno-pedagogicznymi. Stale współpracuje z Wolną Szkołą w Warszawie oraz Pracownią Pedagogiczną Papierowy Wiatraczek w Łodzi. Prowadzi zajęcia dla nauczycieli w szkołach państwowych i prywatnych. W swojej pracy konsultował lub obserwował takie projekty jak Akademia Dobrej Edukacji w Warszawie, Grupa Unschoolingowa Bullerbyn, SP nr 81 w Łodzi, biorącą udział w akcji "Budząca się Szkoła", Wolna Szkoła Mozaika we Wrocławiu i wiele innych. Pracuje indywidualnie i warsztatowo z rodzicami nad motywacją do nauki, autor książki "Miłość i Wychowanie". Na temat kar, nagród i ocen opowiadał w różnych mediach, m.in w "Trójce", Radiu Bajka, portalu gazeta.pl i innych. (http://jarekzylinski.blox.pl/html)

Katarzyna Trojańska - Jestem przede wszystkim pedagogiem terapeutą, a dopiero później nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej. W 2015 roku ukończyłam studia podyplomowe na kierunku Neurodydaktyka i to one stały się dla mnie inspiracją do stworzenia klasy, w której dzieci (po dokonaniu diagnozy preferencji sensorycznych i dominacji półkul mózgowych) uczą się stosownie do swoich potrzeb, możliwości i zgodnie z zainteresowaniami. Nie korzystają z podręczników ani ćwiczeń, a jedynie z materiałów wybranych przeze mnie z troską o indywidualizację procesu nauczania. Prowadzę w szkole grupę „Teatr 3A”.

FUNDACJA EduTank:

Paulina Orbitowska-Fernandez - Jest politologiem oraz nauczycielem. Z licznych podróży, nauk społecznych oraz edukacji czerpie wiedzę i inspirację do tego by być liderem zmiany w oświacie. W latach 2004-2010 pracowała na uniwersytecie oraz w szkołach w Meksyku. Od roku 2010 mieszka w Warszawie, gdzie pracuje w polsko-angielskiej szkole podstawowej, aktualnie na stanowisku dyrektora. Studiowała na Uniwersytecie Szczecińskim oraz na Uniwersytecie w Salamance, w Hiszpanii. Dodatkowo ukończyła studia podyplomowe z zakresu Polityki i zarządzania oświatą, na Uniwersytecie Warszawskim oraz Studia podyplomowe liderów oświaty, organizowane przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, na Collegium Civitas. W roku 2016 rozpoczęła studia podyplomowe z Porozumienia Bez Przemocy wg Marshalla Rosenberga. Twórczyni programu „Żyrafy wszystkich krajów łączcie się”, aktywnie uczestniczy w działalności Fundacji Edu Tank. Wierzy, że społeczne zmiany, w tym w świecie edukacji, można oprzeć o uważność oraz empatię, które otwierają drogę do efektywnej komunikacji i współpracy.

Tomasz Tokarz - Jestem wykładowcą akademickim, trenerem, coachem. Pracuję w Instytucie Pedagogiki Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu (kieruję tam Zakładem Historii Edukacji). Jestem także członkiem zarządu Fundacji Edutank oraz koordynatorem merytorycznym w Dolnośląskim Centrum Innowacji Edukacyjnych. Interesują mnie kwestie związane z edukacją alternatywną, innowacjami edukacyjnymi, historią XX wieku, komunikacją interpersonalną oraz problematyką rozwoju osobistego i relacji. Fascynują mnie historie, bajki i legendy, dawne i współczesne.

Marta CzapińskaJestem psychologiem społecznym, trenerką kompetencji kluczowych i konsultantką ds strategii. Pracowałam zarówno dla sektora prywatnego – szkoląc kadry zarządzające, jak również organizacji pozarządowych – realizując projekty podnoszące poziom kapitału ludzkiego i społecznego oraz sektora publicznego – pełniąc  przez 2 lata funkcję szefowej zespołu strategicznego przy Ministrze Edukacji Narodowej. Wierzę, że tylko dzięki mądrej i dobrej edukacji możliwe jest zmienianie świata na lepsze. Dlatego założyłam z przyjaciółmi EduTank - “współdzielnię” edukatorów z wielkimi sercami - i razem tankujemy energię dla edukacji!!!


Anita Dybowska - mama trójki dzieci. Lektor, metodyk. Pracuje w szkole językowej. Jest EduEkspertem w Fundacji EdyTank. Interesuje się psychologią. Bardzo lubi czytać książki i tańczyć.







Monika Skorykow - specjalistka ds. komunikacji, trenerka Komunikacji Transformującej oraz Treningu Zastępowania Agresji ART, Praktyk NLP. Monika przez wiele lat budowała relacje zespołowe we własnym biznesie w obszarze komunikacji marketingowej, jako lider i konsultant w zespołach projektowych, głównie z działami marketingu, sprzedaży oraz szkoleń, podczas organizacji eventów i imprez oraz zajęć edukacyjnych. Autorka artykułów i felietonów do prasy branżowej oraz bajek i opowiadań dla dzieci i dorosłych. Twórca bajkowych Poduszaków i współtwórca projektu Huggy TV, gdzie będzie wdrażana idea komunikacji, współpracy i wychowania opartego na poszanowaniu godności człowieka. Jej misją jest wspieranie dobrych relacji w życiu codziennym i biznesie, takich które budują ludzi, wzajemne zrozumienie i współdziałanie. Dzięki nim każdy może osiągać cele indywidualne oraz zespołowe, podnosząc efektywność działań i komfort pracy.

GALERIA ARSENAŁ:

Laura Pawela - (ur. w 1977 r.) artystka wizualna związana z Górnym Śląskiem i Warszawą. Ukończyła rzeźbę na wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, gdzie w 2006 roku prowadziła Pracownię Gościnną. Studiowała także w Instytucie Sztuki w Opolu, Schloss Akademie w Niemczech oraz na Uniwersytecie Warszawskim. Pawela zajmuje się instalacją, video-artem, tworzy obiekty, rzeźby, fotografie. Obecnie pracuje nad debiutanckim filmem pełnometrażowym RÓŻOWY HORYZONT. Wystawiała w Polsce i za granicą, prezentując prace na około dziewięćdziesięciu wystawach. Jej prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych, polskich i zagranicznych min. w Muzeum Współczesnym we Wrocławiu, w MOCAKu w Krakowie, w zbiorach Galerii Arsenał w Białymstoku, Bunkrze Sztuki w Krakowie i innych. Jest laureatką wielu wyróżnień oraz stypendiów, była nominowana do Paszportów Polityki w 2004 roku. Współpracuje z londyńską galerią IMT.


Katarzyna Kida – Jestem artystką wizualną, absolwentką Wydziału Tkaniny i Ubioru ASP im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, a obecnie pracowniczką Galerii Arsenał. Jestem edukacyjną amatorką i pasjonatką. Na konferencji zaprezentuję program edukacyjny Galerii Arsenał, opowiem o tym co uratowało moje życie w szkole podstawowej w latach 70', jakie z tego wnioski wyciągnęłam i jak to wpływa teraz na konstruowanie przeze mnie projektów edukacyjnych.

Justyna Kołodko-Bietkał - kulturoznawca i socjolog, w Galerii Arsenał pracuje od 2010 r., gdzie współtworzy program edukacyjny Plac Zabaw Arsenał; opiekun wystaw. W 2011 uruchomiła w Galerii Arsenał stałą ofertę warsztatową dla grup zorganizowanych. Prowadzi warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Od 2015 roku zaangażowana w udostępnianie kultury i sztuki dla osób niepełnosprawnych. Mama małego Franka i fanka natury.

Izabela Liżewska – studiuje w Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie; w Pierwszej Pracowni Interdyscyplinarnej prof. Zbigniewa Bajka na Wydziale Malarstwa, rok V. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, wideo, fotografią i tkaniną artystyczną. Tworzy instalacje, obiekty i animacje. Jest organizatorką wielu wystaw i projektów artystycznych. W 2014 roku otrzymała Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia w twórczości artystycznej. Stypendystka Marszałka Województwa Małopolskiego Sapere Auso 2015/2016.